baugruppe.cz Forum


Toto fórum jsme připravili pro všechny, koho by teoreticky, nebo i reálně zajímala možnost realizace baugruppe staveb v České republice. Pokud je Váš záměr konkrétnější a chtěli byste touto cestou dát dohromady svoji baugruppe, neváhejte založit vlastní fórum.

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | Manuál |
Baugruppe v Praze?! baugruppe.cz Forum / Baugruppe v Praze?! /

Baugruppe v Praze?!

Stránka  Stránka 1 z 2:  1  2  Next »  
Autor ondrejd
Člen
#1 | Zasláno: 26 Úno 2015 13:14 | Změnil(a): Administrátor 
Nejdřív najít vhodnou parcelu. Baugruppe je ale možné vytvořit i kvůli rekonstrukci či přestavbě starší stavby.

Autor petrkit
Člen
#2 | Zasláno: 8 Bře 2015 09:29 
Zdravím, výstava a především samotný koncept mě nesmírně zaujal. Pokud by něco takového bylo možné v Praze (ideálně v Praze 7 :-)) , okamžitě bychom do toho s manželkou šli.

Autor petrkit
Člen
#3 | Zasláno: 8 Bře 2015 16:38 
Abych ještě rozvinul svou myšlenku o Baugruppe na Praze 7: zajímalo by to někoho? Nemám s tím technicky žádné zkušenosti a možná je to hloupost, nicméně napadla mě hned minimálně jedna parcela, na které stojí už léta napůl rozbořený dům: Dukelských hrdinů 522/28. Třeba by se to dalo asanovat? Vsadím se, že pdoobných domů je na Praze 7 celá řada...

Autor ondrejd
Člen
#4 | Zasláno: 12 Bře 2015 01:22 
Dobrý den, děkujeme za zájem.
Stavba, o které mluvíte, patří jakési akciové společnosti, což není ten nejlepší případ.
Co se týče volných parcel, snažíme se nyní mapovat další potencionálně použitelné .
Formou baugruppe lze realizovat ale i rekonstrukce.
Pokud bychom měli signály, že se nějaká baugruppe na Praze 7 formuje, dáme Vám vědět.

Autor petrkit
Člen
#5 | Zasláno: 15 Bře 2015 12:33 
ondrejd

Díky! Zde ještě link na parcely a domy ve vlastnictví / správě městské části Praha 7.

Autor Bara
Člen
#6 | Zasláno: 17 Bře 2015 21:00 
Ahoj, co Praha 6? Břevnov je fajn misto k životu. A treba by se dala sehnat parcela se zahradou. U Baugruppe mi prijde dobre, ze se lide muzou slozit i na pozemek, na který by sami nedosahli. Třeba ta moznost mit zahradu v Praze a nemuset se dohadovat se sousedy, jak to bývá u klasických cinzaku, je super.

Autor ondrejd
Člen
#7 | Zasláno: 20 Bře 2015 11:31 | Změnil(a): ondrejd 
v Břevnově nějaké proluky nebo jiné menší parcely vlastněné fyzickými osobami (ne společností) také jsou. Myslím, že i v těch hodně malebných místech. Snažíme se je teď hledat právě ve čtvrtích kolem centra.

Autor Bara
Člen
#8 | Zasláno: 25 Bře 2015 21:46 
tak držím palce! a co Baugruppe na kraji Prahy v zeleni? nebo někde v dojezdové vzdálenosti, kde se dobře žije, Únětice/ Okoř... nebo je to spíš jen městská záležitost? jde mi o tu přírodu, pořádná zahrada, nebo příroda kousek od domu. dobíjí to baterky :)

Autor ondrejd
Člen
#9 | Zasláno: 31 Bře 2015 15:21 
Samozřejmě je možné stavět nebo rekonstruovat formou baugruppe i na kraji města nebo mimo něj. To záleží na přáních konkrétních lidí. Princip je ten, že ve skupině lze realizovat záměr pro jednotlivce těžko dosažitelný.
Každopádně trend baugruppe se rozvinul hlavně ve městech, mimo jiné také kvůli touze zařídit si příjemné bydlení (se společnou zahradou, s bytem na míru) bez dlouhého dojíždění, stání v kolonách atp.
Myslím, že i v Praze byste našla místa, odkud jste za půl hodiny v centru, ale kde se přitom cítíte spíš jako na vesnici a do přírody máte kousek.

Autor Návštěvník
#10 | Zasláno: 31 Bře 2015 16:14 
fajn, jsem pro :) tak se pojďme sejít a probrat ta vhodná místa na pozemek. mám kamarády, co by do toho šli taky, pokud by to bylo trochu v přírodě...

Autor ondrejd
Člen
#11 | Zasláno: 23 Dub 2015 16:21 
Dobrý den, pošlete nám kontakt a domluvíme schůzku. Máme spoustu nových zkušeností a poznatků.
info@kopecdusek.cz

Autor Kač
Návštěvník
#12 | Zasláno: 28 Dub 2015 11:48 
Zdravím, je to skvělé, něco takového bychom brali hned!
Napadá mě bývalá budova pošty ve Školské?
I když nevím, zdali se tam už něco neděje.

Autor sup
Člen
#13 | Zasláno: 8 Kvě 2015 23:55 
Jel jsem kolem této parcely: http://realitymix.centrum.cz/detail/praha/stavebni-pozemek-399m2-nuselska-mendiku-597 8804.html ale když jsem si teď odhledal, kolik ten pozemek stojí, trochu mi sklapla čelist.

Autor Návštěvník
#14 | Zasláno: 20 Kvě 2015 10:41 
Dobrý den, je to tak . Cena pozemku je velmi nadsazená. Navíc jedna čtvrtina pozemku je určena jako městský prostor. Využitelná plocha pro stavbu je tedy maximálně 300m2.

Autor AdmiralBinks
Člen
#15 | Zasláno: 15 Srp 2015 17:15 
Hledáme skupinu!

Milí baugruppe zájemci, jsem ze Skotska a moje žena je Češka, žijeme v Praze už 3 roky a hledáme tady stálé bydlení. Zatím žijeme na Praze 6 a přemýšlíme o Vršovicích, Letné nebo Karlíně. Z konceptu Baugruppe jsem opravdu nadšení a zdá se nám to jako nejlepší možnost, jak najít dobré bydlení. Zajímají nás ekologicky šetrné budovy a sdílený prostor jako zahrada, střešní terasa, společenská místnost, byt pro hosty nebo kancelář/studio. Nezáleží nám na tom, jestli bude budova nová nebo zrekonstruovaná. Moc by se nám líbilo bydlet v domě s milými, otevřenými lidmi a rodinami, kteří by měli chuť se občas sejít a třeba si i navzájem pohlídat děti nebo psa (jsme ochotni hlídat, nejenom dávat našeho psa k sousedům :-) Jestli máte podobnou představu jako my, případně už formujete skupinu a hodili bychom se k vám, budeme rádi, když se ozvete.

Hezky den Ben a Hana

Stránka  Stránka 1 z 2:  1  2  Next » 
Baugruppe v Praze?! baugruppe.cz Forum / Baugruppe v Praze?! / Baugruppe v Praze?! Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
 
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici čtyři:
 ?
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.
 
baugruppe.cz

Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska návštěvníků stránek, která se mohou lišit od stanovisek zřizovatelů fóra.

Zřizovatelé fóra si vyhrazují právo smazat nebo opatřit komentářem jakýkoli příspěvek, zejména pak takový, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.